1 PRIMARY WOUND DRESSING® („1PWD”) to hydroaktywny opatrunek pierwotny w postaci aerozolu zawierający specjalną mieszankę oleju z miodli indyjskiej i oleju z dziurawca.

 

Dzięki szerokiemu spektrum działania i łatwej aplikacji, 1PWD redukuje liczbę czynności i produktów niezbędnych w leczeniu ran ostrych i przewlekłych oraz ułatwia samodzielną pielęgnację ran.

 

Szwajcarscy i światowi specjaliści z zakresu leczenia ran, dermatolodzy oraz chirurdzy przeprowadzili szereg badań obserwacyjnych w celu oceny skuteczności klinicznej, stosowności i opłacalności stosowania opatrunku 1PWD.

 

Według pracowników służby zdrowia, 1PWD to skuteczny klinicznie i bezpieczny sposób leczenia ran ostrych i przewlekłych. Szczególnie wart podkreślenia jest fakt, że zmiana opatrunku składającego się z aerozolu oraz zwykłego opatrunku wtórnego jest prosta, co daje pacjentom szansę na samodzielną pielęgnację ran.

 

Ten uproszczony protokół leczenia został poddany badaniom, których celem była ocena opłacalności jego stosowania, i według pracowników służby zdrowia, stanowi on ekonomiczną alternatywę dla standardowych metod leczenia.

 

W 2016 roku, w związku z otrzymaniem wniosku Phytoceuticals, szwajcarski urząd federalny ds. zdrowia publicznego postanowił o utworzeniu nowej kategorii wyrobów („opatrunki w aerozolu na bazie olejów”) w „Mittel- und Gegenständeliste” (MiGeL), skutkiem czego jest możliwość otrzymania pełnej refundacji kosztów 1 PRIMARY WOUND DRESSING® w ramach obowiązkowego ubezpieczenia. Aby otrzymać pełną refundację, organy władzy przeprowadziły ocenę skuteczności klinicznej, stosowności i opłacalności stosowania 1 PRIMARY WOUND DRESSING®